Hakkımızda

Varol Helva – Gerede Varol Helva, 1899 yılından bu yana Gerede Helva ve Şekerleme sektöründe faaliyet gösteren köklü bir firma olarak bilinmektedir, Gerede köfter(cevizli sucuk), Gerede Helva çeşitleri arasında klasik tahin helvası, fıstıklı helva, cevizli helva, bademli helva, şakşak helvası gibi seçenekler bulunurken, şekerleme ürünleri arasında lokum, şeker ve draje çeşitleri yer almaktadır.

TARİHİ BİR ASIRA DAYANAN LEZZET (ŞAK ŞAK HELVASI) & CEVİZLİ HELVA


Gerede ‘mize Özgü ve şehrimizin simgesi haline gelen coğrafi işaretli, şekerci ve helvacı ustalarımızın imal ettikleri yurtiçi ve yurtdışı sınırlarımı aşan Gerede ‘miz ile özleşmiş marka değeri yüksek değerli bir ürünümüzdür.
Şak Şak Helvasının ilk yapıldığı yıllar bilinmemekle birlikte 18.yy’ın son çeyreğinde yaşayan Varol Helva ailesinden büyük dede rahmetli Salih Varol bugünlere kadar uzanan bir geleneğin ilk adımlarımı atmıştır.130’u aşkın yıldır Salih Varol’un oğullarının ve torunlarının beş kuşak olarak baba mesleğini seçmesiyle birlikte günümüze gelmiştir.

Varol Helva 1889 yılında Gerede ‘de kurulmakla birlikte Gerede ve çevresinde öncelikli olarak tahin helvası ve geleneksel gül reçeliyle ün salmış; ardından şak şak helvası, yaz helvası ve akide şekeri ile kaliteyi özenle hazırlayarak üretimine devam etmiş ve aynı özenle bu günlere gelerek halen üretime devam etmektedir. Varol Helva markasıyla imalattan başlayarak müşterilere sunuma kadar aynı kalite ve titizlikle devam etmektedir. İnsanların damak zevkine hitap eden bu geleneğin gelecek kuşaklara ulaşması ümidiyle…